Ayaklarınız sizi sağlığa götürür...


  Telefon : 0 554 592 35 24

Doctor

Cinsel Refleksoloji

Erkek Sağlığı

– Refleksoloji, iktidarsızlık sorunu olan erkeklerde % 87,5 , diğer cinsel sorunlarda % 100 etkili olmuştur.
– İlerlemiş prostat sorunu refleksoloji ile belirli bir ölçüde azaltılmıştır.
– Refleksolojinin sertleşme ve cinsel hazzı arttırdığı kanıtlanmıştır.
– Refleksolojinin erken boşalma sorunlarını ortadan kaldırdığı gözlemlenmiştir.
– Refleksoloji uygulaması sonrası sperm kalitesini arttırdığı gözlemlenmiştir.

 

Kadın Sağlığı

– Sancılı adet gören kadınların %95’ inde ayak refleksolojisi etkili olmuştur.

– Adet öncesi semptomları (PMS) yaşayan kadınların %46’sında refleksoloji etkili olmuştur.

– Menopozlu 42 kadına ayak refleksolojisi uygulanmış, bunlardan 17’ si (%40,5) tam, 20’ si (%47,6) önemli ölçüde    iyileşmiş, 4’ ünde (%9,5) etkili sonuçlar alınmıştır. Hastalardan yalnızca 1’ inden sonuç alınmamıştır.

– Yumurtalıklarda Oluşan kist sorunlarında Refleksolojinin faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

– Sancılı adet gören kadınlar düzenli olarak refleksoloji uygulattığın da adet dönemlerinin düzene girdiği gözlemlenmiştir.

– Vajinusmus ile ilgili yapılan çalışmalarda refleksolojinin kasılmaları gevşetmek sureti ile sağlıklı bir cinsel hayata katkıda bulunduğu görülmüştür.

 

Hamilelik

– Ayak refleksolojisi uygulanan kadınlarda ağrıların azaldığı ve çalışma gücünün arttığı görülmüştür.

– 10 seans refleksoloji tedavisi gören hamile kadınlar çok daha az sancı ile doğurmuşlardır.

– Doğumdan önce ayak refleksolojisi uygulanan hamilelerde doğum sonrası emzirme kapasitesinin arttığı saptanmıştır. 

– Hamilelikte annenin ayağının uyarılmasının ceninin hareketliliğini artırdığı gözlenmiştir.

 

Menopoz

Menopoz dönemi kadın hayatının evrelerinden biridir ve doğal bir sürecin sonucudur. Toplumumuzda ise yaygın bir kanı olarak menopoz dönemi yaşlılık döneminin başlangıcı olarak görülmektedir. Ortalama insan ömrünün 80’li yaşların üzerine çıkma eğilimi göz önünde bulundurulduğunda menopoz döneminin aslında insan hayatının önemli bir kısmını kapsadığı farkedilir.
Menopause yani adet kanamalarının durması olarak adlandırılan menopoz, dilimizde hatalı olarak menapoz veya menepoz olarak da kullanılabilmektedir. Doğrusu menopoz olmalıdır.
Refleksoloji ile başta hipotalamus ve troia bölgelerinin uyarılması gerçekleştirildiğinde iç salgı bezlerinin daha düzenli çalışması sağlanabilir.
*Menopozlu 42 kadına ayak refleksolojisi uygulanmış, bunlardan 17’ si (%40.5) tam, 20’ si (%47.6) önemli ölçüde iyileşmiş, 4’ ünde (%9.5) etkili sonuçlar alınmıştır. Hastalardan yalnızca 1’ inden sonuç alınmamıştır.
Yaklaşık seans sayısı 12 ile 24 tür. Detaylı bilgilendirme için merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

Engelli Refleksolojisi

Refleksoloji Serebral Palsi İlişkisi, Refleksoloji Felç ilişkisi, Refleksoloji Down Sendromu İlişkisi, Refleksoloji Mikrosefali ilişkisi, Refleksoloji Spina Bifida İlişkisi, Refleksoloji Otizm İlişkisi, Refleksoloji Gelişim Geriliği İlişkisi, Refleksoloji Konuşma Bozukluklara İlişkisi...

Sağlık Refleksolojisi

Migren Sinüzit, Stres, Panik Atak ve Depresyon, Bel, Boyun Fıtığı, Romatizma, Kireçlenme, Sırt, Omuz ve Diz ve Eklem Ağrıları, Yorgunluk, Enerji Eksiliği, Giderilmesi, Bağışıklık Sistemi Güçlendirme, Reflü, Gastrit, Ülser, Zeka geliştirme ve Dikkat Eksikliği...

Refleksoloji Eğitimi

Refleksolojinin tarihi, refleksoloji nedir,nasıl bir işleyişe sahiptir, vücut anotomisi, ayak haritası, vücut sistemleri ve refleksolojiyle ilşkisi, hastalıklara göre refleksoloji nasıl uygulanır, kadın erkek cinsel sağlık refleksolojisi, hamilelikte refleksoloji, bebeklerde refleksoloji