Ayaklarınız sizi sağlığa götürür...


  Telefon : 0 232 532 02 64 - 0 554 193 51 59

Refleksolojiyi Kimler Uygular?

Refleksoloji Terapisini uygulayan Uzman Kimseye Refleksolog, Refleksolojist ya da Refleksoloji Uzmanı denir.
Bu terapistler Anatomi-Fizyoloji-Kinesiyoloji İlk yardım ve sağlık bilgisi ve aynı zamanda masaj uygulaması anlamında önemli ve gerekli eğitimlerini kabul edilen ve geçerliliği tescillenmiş merkezlerden eğitim alan alan kişiler olmalıdır.

Refleksoloji sadece masaj olarak düşünülmemeli diğer etki ettiği alanlar ile birlikte düşünülmeli bu özelliği göz önünde bulundurulmalıdır.

Refleksoloji ;çok spesifik ve kendi içerisinde değişik bilimleri barındıran ve bu bilimlere katkı veren yapısıyla önemli ve etkili bir yöntemdir.

Refleksoloji Terapisi günümüzde bilen ve bilmeyen herkesin dikkatini çeken özellikleriyle herkes tarafından uygulanmaya çalışılmaktadır. Burada ki esas nokta yapılan Terapiden görülen fayda ve vücuda sağlanan pozitif katkılardır.
Seans süreleri çok uzadıktan sonra halen istenen dönüşler sağlanamıyorsa yapılan seanslarda dolayısıyla seansı uygulayan kişilerde eksik çalışmalar mevcut olduğunun göstergesidir.

Refleksoloji terapötik yönüyle çok faydalı aynı zamanda karmaşık bir alandır.

Seanslar uygulayan kişiler mutlak surette bu işin eğitimini gerekli yerlerden almış uzman kimseler olmalıdır. Aksi takdirde istenen değişimler sağlanmayacak terapi gören kişi fayda görmeyecektir.